lampy wiszące

Dom jest miejscem, w którym każdy spędza dużo czasu. Nie ważne czy lubisz gotować, leżeć na sofie, czy po prostu porozmawiać z bliskimi przy gorącej kawie. Najlepsza atmosfera do spędzania wspólnego czasu jest właśnie tu.

Warto więc poświęcić trochę więcej uwagi na aranżacje tej ważnej przestrzeni domowej. Chodzi nie tylko o wybór szafek czy stołu, ale o równie ważny aspekt, jakim jest oświetlenie wiszące. To właśnie odpowiednio dobrane lampy sprawiają, że nasz dom jest tak nastrojowy i przytulny. Pamiętaj o tym aranżując swoje mieszkanie i nie popełniaj błędu bagatelizowania tematu oświetlenia.

Wydziel strefy w pomieszczeniu

Pomieszczenia można podzielić na kilka stref. Każda z nich służy nam do innych celów i każda z nich wymaga innego oświetlenia.
My dzisiaj skupimy się tylko na jednym rodzaju oświetlenia – lampach wiszących. Nie oznacza to jednak, że na rzecz tych modeli masz całkowicie zrezygnować z innego oświetlenia. Wręcz przeciwnie. Kuchnia np. wymaga dokładnego i różnorodnego oświetlenia. Lampy wiszące połącz z plafonem lub kinkietami. Zastanów się, które miejsca chcesz doświetlić i zaplanuj to tak, by Tobie było wygodnie.

http://www.profitmaximizerpl.com

Lampa wisząca – czy warto?

Ależ tak! Każde pomieszczenie w Twoim domu zasługuje na to, by być stylowe i eleganckie, a zamontowanie lamp wiszących jest do tego bardzo dobrym krokiem.
Modele wiszące są wręcz idealne do zamontowania nad stołem czy wyspą. Dokładnie rozświetlą blat i stworzą intymną, domową atmosferę podczas jedzenia posiłków. Musisz pamiętać jedynie o tym, by nie zamontować ich za nisko – będą przeszkadzały podczas rodzinnych rozmów oraz o tym, by wybrać do nich żarówkę o cieplejszej barwie. Dzięki temu posiłki będą wyglądały bardziej apetycznie, a Wam będzie łatwiej się przy nich zrelaksować.

http://www.nehomemag.com

Lampy wiszące to także idealny sposób rozświetlenia coraz bardziej popularnych wysp kuchennych. Nie daj się zwieść, lampa sufitowa na środku nie wystarczy! Jeśli masz zamiar korzystać z wyspy i przygotowywać na niej posiłki lub wykorzystać ją jako barek, musisz ją dodatkowo doświetlić. Lampy wiszące są do tego celu najlepsze. Kierują światło dokładnie na blat, a do tego sprawiają, że wyspa wygląda niezwykle stylowo i designersko.

O czym pamiętać wybierając lampę wiszącą?

Jest kilka technicznych szczegółów, o których należy pamiętać:

  • Po pierwsze – wybieraj materiały odporne na zabrudzenia. Tekstylne abażury są bardzo ładne i efektowne, ale często się kurzą i brudzą. Tłuszcz z kuchenki, kurz w pokoju dziecięcym, para wodna w łazience. Tekstylny abażur bardzo szybko zbierze zanieczyszczenia, a wyczyszczenie go nie będzie najłatwiejsze. Co innego klosze z tworzywa, szkła czy metalu. Wystarczy wilgotna ściereczka by klosz wyglądał, jak nowy. Wybór jest więc oczywisty, prawda?
  • Po drugie – metraż pomieszczenia. Dopasuj lampy wiszące do wielkości pomieszczenia. Jeśli Twój pokój nie jest za duży, wybierz modele o niewielkich kloszach, tak by nie przytłoczyły całej aranżacji. Jeśli jesteś posiadaczem obszernego salonu, możesz postawić na bardziej masywne modele lub po prostu zamontować kilka lamp wiszących.
  • Po trzecie – rodzaj światła. Wybierz żarówki, które świecą ciepłym, przyjemnym światłem, ale nie zapominaj, że muszą być one w miarę jasne. Tak by proste czynności nie były karą a przyjemnością. Zwróć też uwagę na wskaźnik oddawania barw. Powinien być on jak najwyższy, aby wszystkie dodatki w pomieszczeniu wyglądały naturalnie.
  • I po czwarte – styl. Lampy wiszące mają być funkcjonalne, ale powinny też pasować do całej aranżacji. W końcu Twój dom to miejsce, w którym masz czuć się dobrze. Do pomieszczeń klasycznych wybierz modele inspirowane tradycyjnymi lampami sprzed lat. Na przykład kulistą lampę Elena lub model Retro. We wnętrzu nowoczesnym postaw na prostą formę i materiały, takie jak szkło lub metal. Tak jak w modelu Cannes, Acorn White lub Strap.