Mieszkanie w stylu nowoczesnym – na co zwrócić uwagę?

styl-nowoczesny-0

Zakup mieszkania to jedna z ważniejszych decyzji. Taka transakcja nierzadko wiąże się z zaciągnięciem zobowiązań finansowych na wiele lat, dlatego powinna zostać dokładnie przemyślana i zaplanowana. Zakup wymarzonego M to jedno, jego aranżacja – drugie. Urządzanie czterech kątów może być jednak przyjemne. Nie musi wiązać się z dużym nakładem pracy i nieograniczonym budżetem. Jak urządzić mieszkanie w stylu nowoczesnym? Sprawdź koniecznie. 

Czy za małe pieniądze można urządzić nowoczesne wnętrze?

Remont i aranżacja mieszkania to kwestie, które spędzają sen z powiek większości właścicieli nieruchomości. Udana aranżacja wnętrza wymaga nie tylko dokładnego określenia własnych potrzeb, dopasowania do możliwości przestrzennych lokalu, ale również ustalenia planowanego budżetu czy śledzenia najnowszych trendów. Jedno jest pewne – urządzanie nowoczesnego wnętrza nie musi być kosztowne. Wystarczy dobrze się do niego przygotować. Jak to zrobić? 

Pierwszym krokiem, jaki powinien zostać podjęty, jest odpowiedź na pytanie: czy projekt aranżacji mieszkania wykonamy samodzielnie czy zdecydujemy się na współpracę z doświadczonym biurem projektowym. Taka usługa może wiązać się ze zwiększonym wydatkiem, jednak zyskujemy pewność, że aranżacja mieszkania będzie idealnie współgrać z oczekiwaniami, a efekt spełni nasze oczekiwania. Samodzielne urządzanie wnętrza co prawda nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, jednak wymaga zwiększonego nakładu pracy, a co się z tym bezpośrednio wiąże – czasu. Aranżacja mieszkania w stylu nowoczesnym na własną rękę nie jest jednak niemożliwa. Na co zwrócić uwagę? 

styl nowoczesny - salon

Meble nowoczesne to podstawa stylu

Podstawowym założeniem stylu nowoczesnego jest zamiłowanie do prostoty. W wystroju dominują proste linie i mało geometryczne wzory, wysokiej jakości materiały wykończeniowe a także stonowane kolory. Masz dość nudnych aranżacji i chcesz, by Twoje mieszkanie zyskało charakter? Meble to absolutna podstawa. Nowoczesne, eleganckie i funkcjonalne całkowicie odmienią wnętrze. Prosta rama, gładkie fronty, najwyższej jakości materiały – możliwości jest naprawdę dużo. Sporą popularnością cieszą się również witryny z przeszklonymi drzwiami i oświetleniem LED, które idealnie wyeksponują dekoracje, książki czy zgromadzone pamiątki. Również przy wyborze mebli warto kierować się minimalizmem – mają być przede wszystkim funkcjonalne i ustawne. 

Designerskie lampy wiszące i żyrandol 

Styl nowoczesny ceni światło i otwarte przestrzenie, dlatego przy aranżacji mieszkania kluczową rolę odgrywa oświetlenie. W salonie najlepiej sprawdzi się oświetlenie sufitowe – designerskie lampy wiszące czy żyrandole doskonale doświetlą pomieszczenie. Z kolei do nowoczesnej sypialni warto wybrać lampy stojące lub kinkiety, które zapewnią nastrojowe światło, sprzyjające wypoczynkowi. W łazience czy salonie kąpielowym najlepiej sprawdzą się halogeny lub lampy wiszące, przy lustrze – kinkiety. Najlepiej proste i eleganckie. Warto również zwrócić uwagę na dobór odpowiednich żarówek. Energooszczędne, halogenowe, ledowe – podbijają serca projektantów i nie tylko. Zwłaszcza te ostatnie – taśmy ledowe z powodzeniem można wykorzystać jako nowoczesne oświetlenie podłogowe czy podświetlenie sufitu. Istotną rolę odgrywa również barwa. Im cieplejsza, tym lepiej czujemy się w danym pomieszczeniu i odprężamy. Zimniejsza natomiast idealnie sprawdzi się w gabinecie – miejscu, w którymi musimy skupić uwagę. 

lampy w stylu nowoczesnym

Nowoczesne rozwiązania – dom inteligentny 

Sterowanie domem z pomocą telefonu? To możliwe w inteligentnym domu. Nowoczesne mieszkanie to nie tylko funkcjonalność, ale również zaawansowane rozwiązania technologiczne. Dzięki usprawnieniu pracy różnych urządzeń nie tylko zwiększamy nasz komfort użytkowania, ale również oszczędzamy. Systemy, jakie zarządzają oświetleniem pozwalają znacznie obniżyć miesięczne rachunki. Według szacunków, właściwe ustawienie poszczególnych układów może obniżyć rachunki nawet o 30%. Idea smart home minimalizuje ingerencję człowieka, reagując samoczynnie. Nie musimy pamiętać o porannym podniesieniu rolet czy wyłączeniu światła – system zrobi to za nas. Sterowanie systemem inteligentnego domu również jest proste. Wystarczy odpowiednia aplikacja. Przy jej użyciu możemy zarządzać nie tylko klimatyzacją i wentylacją, ale również oświetleniem i ogrzewaniem naszego M. 

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.