Gie El Home

Gie El Home to firma, z której Polacy mogą być dumni i jednocześnie chwalić się nią na arenie międzynarodowej. Dlaczego? Jest wyjątkowa, nie do podrobienia i jedyna w swoim rodzaju. Marka powstała na Śląsku, założona 7 lat temu przed małżeństwo architektów – Marię i Jacka Rypuła. Tym zdolnym ludziom nie można odmówić pomysłowości. Obrali kurs łączący tradycyjne rzemiosło, obecne w Polsce od zarania dziejów, oraz nowoczesny, zagadkowy design, tworząc małe i duże dzieła sztuki.

Wyświetlanie 1–80 z 120 wyników

Wyświetlanie 1–80 z 120 wyników

Każdy egzemplarz jest wyjątkowy – od początku do końca wykonany ręcznie, co sprawia, że użytkownik ma pewność co do tego, iż nikt inny, w żadnym zakątku świata, nie wejdzie nigdy w posiadanie identycznego. Inspiracją dla projektantów są – wbrew pozorom – proste rzeczy, otaczające codziennie ludzi, na które często nie zwracają oni uwagi, a także piękno oraz różnorodność przyrody, natury, ziemi. W ofercie znajdują się kinkiety, żyrandole, lampy podłogowe, stołowe oraz wiszące – wszystkie z charakterystycznym dla marki urokiem i designem. Tworzone są ze starannością z ciekawych, czasem nawet zadziwiających materiałów. Któż wpadłby na pomysł, by zaprojektować lampę, przypominającą origami czy częściowo pokrytą rdzą?

Nazwa Gie El nawiązuje do ducha opiekującego się domostwem (z łaciny – Genius Loci). To dodatkowo podkreśla duszę i charakter każdego z oferowanych produktów i fakt, że w wykonanie ich włożone jest całe serce. Kupując model z oferty marki można być pewnym, że wnętrze będzie artystycznie i estetycznie dopieszczone.

Wybrane kolekcje i modele lamp – Gie El

Lampa wisząca Rust Bird I – Gie El

Takiego wrażenia, jakie może zrobić lampa wisząca Rust Bird I, nie da się osiągnąć w żaden inny sposób. Nazwać ten model ciekawym i nietuzinkowym dziełem sztuki to zdecydowanie za mało. Wygięta, surowa stal, całkowicie pokryta rdzą przypomina nieco połączenie starannego origami z niedbałą formą wyrażenia siebie, lecz na pewno nie oświetlenie wnętrza.

Rust Bird I to model, który z minimalistycznego salonu zrobi pomieszczenie prosto z okładek designerskich magazynów. Idealnie zgra się z loftową, surową sypialnią, ale także jako oświetlenie jadalnianego stołu – w tym przypadku świetnym wyjściem jest montaż kilku bliźniaczych lamp.

Lampa ścienna Wand – Gie El

Lampa ścienna Wand jest przykładem wniesienia dzieła sztuki do wnętrza za pomocą oświetlenia. Została ona stworzona poprzez połączenie ze sobą czarnych, metalowych rurek rodem z warsztatu majsterkowicza, a na jej zakończeniu umieszczone jest źródło światła. Zadziwiające, jak w tak zaskakująco prosty sposób można osiągnąć niebywały efekt.

Wand bajkowo komponuje się z surowym, industrialnym klimatem wnętrza. Świetnym tego dowodem jest montaż modelu na odkrytym na ścianie betonie lub białej cegle. Nie tylko doświetli strefę wypoczynku, kuchnię czy jadalnię, ale także sprawi, że pomieszczenie stanie się wyjątkowe.

Lampa podłogowa Shingle Big – Gie El

Miedziana rurka, otoczona w swojej dolnej części ręcznie woskowanymi płatami topoli i klasyczny, zupełnie odbiegający od wystroju pozostałych elementów modelu jasny abażur – w ten zaskakujący sposób powstała lampa podłogowa Shingle Big. Naturalne materiały i proste barwy tworzą wyjątkowe oświetlenie, które staje się głównym dodatkiem w stylowym wnętrzu.

Lampa rewelacyjnie sprawdzi się w sielskim, rustykalnym salonie, pełnym bieli i beztroski, ale również w industrialnej i dużo bardziej surowej wersji pomieszczenia. Urzekająco zaprezentuje się również w orientalnej, drewnianej sypialni, pośród innych dodatków z niepowtarzalnym charakterem.

Lampa stołowa Glass – Gie El

Lampa stołowa Glass niczym nie odbiega od unikatowego designu oświetlenia, proponowanego wymagającym użytkownikom przez markę Gie El Home. Ręcznie wytworzona z barwionego, błękitnego szkła forma wazonu, opatrzona logiem producenta, dzięki białemu abażurowi przekształca się w urzekający dodatek do modnego wnętrza.

Do skandynawskiej, jasnej sypialni na poddaszu Glass wniesie nutę koloru i wybornie sprawdzi się w roli lampki nocnej. W nowoczesnym salonie, ustawiona na komodzie w ciekawym, geometrycznym kształcie stanie się niezbędnym elementem wystroju, a w artystycznej wersji domowego gabinetu – główną ozdobą.