Twoje życie – Twoje mieszkanie – jak wykończyć wnętrze swojego domu

Zanim zabierzesz się za urządzanie mieszkania, musisz sprecyzować swoje potrzeby. Jeśli jesteś singlem, na pierwszym miejscu powinieneś postawić funkcjonalność. Nie jest Ci potrzebny reprezentacyjny salon, a jeśli żyjesz szybko, rozważ nawet konieczność posiadania stołu. Masz już własną rodzinę? Zwróć uwagę na zaoszczędzenie wolnej przestrzeni.

Niezależnie od tego, czy mieszkasz sam, czy też z rodziną, centrum twojego mieszkania powinno być zawsze funkcjonalne. Zwróć również uwagę na to, że duża ilość mebli i sprzętu rzuca sporo cienia, dlatego nie sprawdza się jedna lampa sufitowa.

Warto również zastanowić się nad taśmą lamp LED.
Jeżeli twój dom nie jest już miejscem, w którym krzątasz się bez celu, w następnej kolejności zadbaj o jego wygląd. Tu również dominuje prostota. Dobrym rozwiązaniem jest jedna gama kolorów, co wprowadza ład i harmonię. Najlepiej sprawdza się tu jasna kolorystyka, dzięki czemu mała przestrzeń optycznie się powiększa. Stawiając na nowoczesne rozwiązania weź pod uwagę użycie naturalnego kamienia i gresów. Dobrze jest również wykorzystać ten sam materiał na blacie i na ścianie.

O ile tylko masz taką możliwość, przemyśl również odpowiednie położenie pomieszczeń. Mało kto jest rannym ptaszkiem, dlatego – jeśli chodzi o sypialnię – wschodnia strona mieszkania to nie zawsze dobre miejsce. Nie jest nim również północ, ponieważ w pokoju panował będzie mrok. Najlepszym położeniem na sypialniany pokój jest południe. Będzie w nim jasno, ale też nie zbyt gorąco, co pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie. Duży wpływ ma na nie również kolor pokoju, dlatego w tej kwestii lepiej unikać kontrastów. W sypialni chcesz przede wszystkim wypocząć. Nie zamierzasz także co chwilę sprzątać, dlatego nie warto przesadzać z meblami. Dobrym rozwiązaniem są komody, ponieważ zapewniają pomieszczenie dużej ilości rzeczy nie zajmując przy tym wiele powierzchni. Zainteresowaniem cieszą się również ławy i wiklinowe kosze.

Ograniczając ilość sypialnianych mebli do minimum nie można oczywiście zapomnieć o łóżku. Jeśli przed snem lubisz sobie poczytać, zadbaj także o nocny stolik.

Mieszkanie jest integralną częścią Ciebie i Twojego życia, spędzasz w nim dużo czasu i powinieneś zadbać, by czuć się w nim jak najlepiej. W branży aranżacji wnętrz stale zmieniają się trendy, jednak to one są podyktowane przez zmieniające się społeczeństwo. Urządzając własne mieszkanie należy przede wszystkim pomyśleć o swoich potrzebach, wygodzie i komforcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.